HOME PAGEPRODUCTSGALLERYR & DREFERENCESCORPORATECONTACT
TRRU

CORPORATE

AKDE Performance Chemicals

AKDE KİMYA’yı şemsiyesi altında bulunduran AKDEMİR GRUP, 1980’lerin sonunda hırdavat sektöründe, 1990’ların ortasında inşaat ve makine sektörüne, 2000’lerin başında kimya sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.

Bünyesindeki yurtdışı ve yurtiçi firmalarıyla Akdemir Grup 90’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. 2010 yılında izolasyon ve kaplama sektöründeki ihtiyacı karşılamak için AKDE KİMYA kurulmuştur.

AKDE KİMYA izolasyon ve kaplama sektörüne yönelik su yalıtım membranları, sprey poliüre sistemler, rijit poliüretan sistemler, yapıştırıcılar, yüzey hazırlama ve tamir amaçlı ürünlerin üretimini son teknolojiye sahip 35.000 metrekarelik tesisinde gerçekleştirmektedir.

Dinamik ve tecrübeli bir kadroya sahip olan AKDE KİMYA, kısa sürede izolasyon ve kaplama sektörünün önemli oyuncuları arasında yerini almıştır. Kuruluş döneminden itibaren inovasyona, araştırma ve geliştirme çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bugün yüksek kaliteli ürünler geliştirmekte ve kalıcı sistemler kurabilmektedir.